Trojaczki przyszły na świat w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku. Dziewczynki urodziły się przez cesarskie cięcie w 33. tygodniu ciąży. Ich rodzice Ecatarina i Aleksander pochodzą z Mołdawii.

Trojaczki są pod opieką neonatologów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku (pomorskie).

Stan dziewczynek, które urodziły się przez cesarskie cięcie w 33. tygodniu ciąży, lekarze oceniają jako dobry. Każda z nich waży ponad 1,5 kg. Nie mają jeszcze imion.

"Pacjentka do szpitala przyjechała karetką i niezbędne było szybkie rozwiązanie ciąży. Wszystko poszło dobrze" - przekazał rzecznik szpitala Marcin Prusak.

Pochodzący z Mołdawii rodzice dziewczynek mają jeszcze dwoje starszych dzieci. Od marca wynajmują mieszkanie w Słupsku. Mąż pracuje, a żona opiekuje się dziećmi.

Oboje przez długi okres ciąży pani Ecatariny byli przekonani, że rodzina powiększy się o bliźnięta, dopiero kilka dni przed porodem dowiedzieli się, że to będą trojaczki.

"Jestem przygotowana na dwoje noworodków domu, ale jestem szczęśliwa, że dziewczynki mają się dobrze" - powiedziała cytowana w komunikacie pani Ecatarina.

Ostatni raz trojaczki przyszły na świat w słupskim szpitalu kilkanaście lat temu.