RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Niewybuchy w lesie

Poniedziałek, 8 maja (11:33)

Dwa pociski artyleryjskie 150 mm z czasów II wojny światowej znalazła kobieta spacerująca po lesie w Sopocie. Niewybuchy zostały już wywiezione przez saperów.

Policjanci tuż po odebraniu zgłoszenia, zabezpieczyli teren przed dostępem innych osób. Rano patrol saperów zabrał pociski do neutralizacji.

Funkcjonariusze przypominają, że materiały wybuchowe, niezależnie od daty ich produkcji, zachowują swoje właściwości i są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Nie należy ich odkopywać, dotykać, oglądać i przenosić. Miejsce znalezienia niewybuchu należy oznaczyć i natychmiast zawiadomić służby.

Źródło: RMF24
Tagi: niewybuchy
Dalsza część artykułu pod materiałem video: