Mieszkańcy Szczecina muszą wykazać się cierpliwością. W piątek i w sobotę będą utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu w różnych częściach miasta.

W piątek i w sobotę ( 13 i 14 maja) pojawią się zmiany w organizacji ruchu w różnych częściach miasta. Wszystko z powodu wydarzeń, które w tych dniach zaplanowano w Szczecinie. 

W piątek 13 maja w godzinach 11:00 – 14:00 ulicami miasta przejdzie zgromadzenie w ramach „Promowania miasta Szczecin jako ważnego ośrodka współpracy polsko-skandynawskiej w regionie”. Trasa zgromadzenia będzie przebiegać ulicami: pl. Armii Krajowej  – al. Jana Pawła II – pl. Grunwaldzki – al. Jana Pawła II – pl. Lotników. Na czas przemarszu nastąpi czasowe wyłączenie z ruchu wymienionych ulic. Utrudnienia dotyczyć będą też linii autobusowych: 70, 86, 87, 90 oraz 812. 

W piątek 13 maja w godzinach 19:00 – 21:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu  i przerwy w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej z powodu procesji religijnych:

Pierwsza z nich odbędzie się w Parafii Rzymskokatolickiej przy Bazylice św. Jana Chrzciciela w godz. 19:00 – 20:30 (utrudnienia na liniach: 86, 87, 812): Bogurodzicy (przy kościele - rozpoczęcie) – św. Wojciecha – Jagiellońska – pl. Lotników – al. Jana Pawła II – pl. Grunwaldzki – al. Jana Pawła II – pl. Armii Krajowej – Jasne Błonia (zakończenie).

Druga procesja odbędzie się w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Niepokalanego Serca N.M.P. w godz. 20:00 – 21:00 (utrudnienia na liniach: 71, 77, B): Sanktuarium (rozpoczęcie) – Rydla – Łubinowa (zakończenie).

Szczeciński Bieg Nocny

Utrudnienia pojawią się też w związku z organizacją  „3. Szczecińskiego Biegu Nocnego”. W nocy z 13.05 (piątek) na 14.05(sobota) w godzinach 23:30 – 02:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu i przerwy w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.

Trasa biegu będzie przebiegać ulicami: Felczaka (przy Urzędzie Miasta – rozpoczęcie) – al. Wojska Polskiego – al. Piastów – Sikorskiego – Krzywoustego – pl. Zwycięstwa – św. Wojciecha – Jagiellońska – Mazurska – pl. Grunwaldzki – al. Jana Pawła II (przy Urzędzie Miasta – zakończenie).