​Do odwołania zostało zamknięte Muzeum Historii Szczecina. Placówka nie działa od listopada i nie wiadomo kiedy znowu zacznie przyjmować zwiedzających. Brakuje bowiem pracowników.

Jak informuje Muzeum Narodowe w Szczecinie, którego częścią jest ekspozycja w Ratuszu Staromiejskim, jej zamknięcie spowodowane jest problemami natury organizacyjnej. Brakuje pracowników, głównie opiekunów wystaw. To osoby, które są obecne na sali podczas zwiedzania jej przez gości i pilnują, by eksponatom nic się nie stało. 

To była trudna decyzja, przez ostatnie miesiące kombinowaliśmy z grafikiem, zmieniliśmy godziny pracy muzeum, ale to nic nie dało - mówi Daniel Żródlewski z Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Praca w szczecińskim muzeum czeka od zaraz.  To nie jest łatwe zajęcie, bo wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, ale wśród ofert mamy też interesujące propozycje. Szukamy strażnika wieży. Jeśli ktoś lubi piękne widoki i chciałby patrzeć przez 8 godzin dziennie na panoramę Szczecina i rozlewisko Odry to może być dla niego praca marzeń - dodaje Daniel Źródlewski.

Do pracy w muzeum nie jest potrzebne wykształcenie historyczne, wystarczy historię lubić. Jak dotąd placówka nie znalazła chętnych.

Choć Muzeum Historii Szczecina pozostaje zamknięte dla zwiedzających, zajęcia i warsztaty edukacyjne poświęcone historii Szczecina odbywać się będą bez zmian.

Opracowanie: