RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Studenci w nietypowym wyzwaniu: od Shreka do dziekana na betonowych pisankach

Środa, 9 kwietnia 2025 (15:45)

Świątecznie zrobiło się na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Studenci wzięli udział w nietypowym konkursie: mieli za zadanie udekorować wydrukowane z betonu pisanki.

Studenci w nietypowym wyzwaniu: od Shreka do dziekana na betonowych pisankach

W szranki stanęło 10 drużyn studentów dwóch Wydziałów ZUT: Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki. Pomysły mieli przeróżne. Powstała pisanka różowo-puszysta, wiosenna, budowlana, a nawet stylizowana na Shreka.

W kilku przypadkach studenci przyznawali, że oczekiwana koncepcja rozmijała się z rzeczywistością. Jedna z drużyn musiała ratować pomysł ozdób, które powstały przy użyciu szablonów i farby w sprayu. Drużynie, która z betonowego jajka postanowiła zrobić Shreka, odpadały przyklejone uszy.

Furorę zrobiła pisanka, na której pojawił się wizerunek... dziekana wydziału.

Absolutnie mi to nie przeszkadza, trzeba mieć do siebie dystans - zapewnia prof. Marcin Chodźko, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki.

Pisanki, których baza powstała dzięki użyciu przemysłowej drukarki do betonu, będą teraz ozdobą uczelnianych korytarzy. Jest też plan, żeby zlicytować betonowe jaja na cel charytatywny.

Źródło: RMF FM
Tagi: pisanki

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: