Po kilku dniach opadów w górach jest mokro i ślisko. Rano dodatkowo było mglisto. W ciągu dnia pogoda może się nieco poprawić, ale warunki na szlakach turystycznych są trudne – poinformowali ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR.

Goprowcy przestrzegli szczególnie przed mgłą, która w sobotę rano powyżej 800 m n.p.m była gęsta. Widoczność na Leskowcu była ograniczona do 100 m.

Termometry rano wskazywały temperatury od 7 st. na Markowych Szczawinach, Klimczoku i Hali Miziowej do 10 st. w Szczyrku.

Babiogórski Park Narodowy poinformował, że od 3 października do końca listopada zamknięty będzie szlak czerwony od Polany Krowiarki do Sokolicy. Dojście do Sokolicy możliwe będzie przez Górny Płaj (szlak niebieski) i Perć Przyrodników (szlak zielony).

Pamiętaj, że dzień jest już krótszy!

Wybierając się w góry trzeba zabrać ze sobą zapas płynów, nakrycie głowy, nieprzemakalną kurtkę i odpowiednie obuwie. Kijki ułatwiają utrzymanie równowagi. Turyści, którzy wybiorą się na wycieczkę, powinni mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek". Należy pamiętać, że dzień jest już krótszy.

W razie wypadku można wezwać GOPR, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.