Jak informuje reporter RMF FM, na Brynicy przekroczony jest stan alarmowy, a na Koszarawie, Wiśle i Przemszy przekroczone są stany ostrzegawcze.
Wzrósł też poziom Odry-choć przekroczeń nie ma-w pasie od Chałupek, przez Krzyżanowice do Raciborza.
W Jawiszowicach-to miejscowość na granicy Śląska i Małopolski - Wisła ma już nieco ponad 5 metrów głębokości. To oznacza, że od sobotniego poranka poziom rzeki podniósł się tam aż o dwa metry.
Dobra wiadomość jest taka, że teraz wody już nie przybywa.