RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Uwaga na roztopy w Śląskiem

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 20 lutego (08:58) Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lutego (09:00)

Wzrasta poziom wód w rzekach w całym regionie. Ostrzeżenie w tej sprawie dotyczy 4 powiatów w Beskidach. Sprawdź, gdzie odnotowano przekroczenia.

Jak informuje reporter RMF FM, na Brynicy przekroczony jest stan alarmowy, a na Koszarawie, Wiśle i Przemszy przekroczone są stany ostrzegawcze.

Wzrósł też poziom Odry-choć przekroczeń nie ma-w pasie od Chałupek, przez Krzyżanowice do Raciborza.

W Jawiszowicach-to miejscowość na granicy Śląska i Małopolski - Wisła ma już nieco ponad 5 metrów głębokości. To oznacza, że od sobotniego poranka poziom rzeki podniósł się tam aż o dwa metry.

Dobra wiadomość jest taka, że teraz wody już nie przybywa.


Źródło: RMF FM
Tagi: roztopy

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: