Prawie sto skontrolowanych aut, 78 mandatów karnych, zatrzymane jedno prawo jazdy i siedem dowodów rejestracyjnych - to efekt działania policji w związku z sygnałem o nielegalnych wyścigach samochodowych. Miały się one odbyć w nocy z soboty na niedzielę w Rzeszowie.

Jak poinformowała w niedzielę Anna Klee-Bylica z zespołu prasowego podkarpackiej policji, funkcjonariusze ustalili, że w nocy z soboty na niedzielę w Rzeszowie mają się odbyć nielegalne wyścigi samochodowe. 

Uczestnicy gromadzili się na parkingach na Podpromiu i przy Alei Powstańców Warszawy, łącznie około 130 pojazdów – przekazała.

Policjanci skontrolowali blisko sto pojazdów, wylegitymowali 101 kierujących, ujawnili 92 wykroczenia, w tym 59 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Ponadto nałożyli 78 mandatów karnych, zatrzymali jedno prawo jazdy i siedem dowodów rejestracyjnych.

Dzięki policyjnym działaniom nie doszło do nielegalnych wyścigów. Niebezpieczne zachowania kierowców stanowią ogromne zagrożenie, nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych – podkreśliła  Klee-Bylica.