Krośnieński magistrat szuka oszczędności. W związku ze znaczącym wzrostem kosztów energii elektrycznej miasto zmuszone jest do ograniczenia czasu działania oświetlenia ulicznego. Od najbliższej niedzieli, oświetlenie będzie wyłączane na cztery godziny.

Ceny za energię elektryczną biją po kieszeniach również samorządy. Krosno szuka więc oszczędności w miejskim oświetleniu. 

Krośnieński magistrat podjął  decyzję, że od najbliższej niedzieli (11.09) oświetlenie w całym mieście zostanie wyłączane w godzinach od północy do  4:00 rano. 

O planowanych wyłączeniach zostały poinformowane również służby, czuwające nad bezpieczeństwem mieszkańców: Policja i Straż Pożarna.

"Rozumiemy, że te ograniczenia najbardziej dotkną osoby przemieszczające się w godzinach nocnych, zwłaszcza pracujące w nietypowych godzinach. Mamy jednak nadzieję, że wprowadzone - przykładem innych miast - ograniczenia nie wpłyną znacząco na komfort życia mieszkańców. Przepraszamy za niedogodności z tym związane"- czytamy na stronie miasta.

W podobnej sytuacji znalazły się wszystkie samorządy. Ościenne gminy już wcześniej ograniczyły czas działania oświetlenia.