Decyzją inspektora nadzoru budowlanego dwa mieszkania wyłączono z użytkowania po ugięciu się podłogi i obsunięciu ściany w jednym z nich. Lokatorzy pozostałych 14 lokali mogą wrócić do swoich mieszkań – powiedział sekretarz miasta Ostrowa Wlkp. Andrzej Baraniak. Informację otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM - potwierdziły nam ją służby.

Do osunięcia się stropu doszło w jednym z mieszkań na parterze bloku przy ul. Klasztornej w Ostrowie Wielkopolskim, zamieszkałym przed dwie osoby niepełnosprawne.

Na miejsce wezwano pięć zastępów straży pożarnej. Z bloku ewakuowano łącznie 25 mieszkańców, nikomu nic się nie stało - przekazał dyżurny straży pożarnej w Ostrowie Wlkp.

O sprawie zawiadomiono policję, władze miasta, Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i nadzór budowalny.

Miasto oddało blok do użytku w lipcu 2022 r. Został wybudowany w ramach programu "Dla systematycznych". Budynek zamieszkuje 16 rodzin.

Ratusz zabrał głos

W mieście powołano sztab kryzysowy. Przybyły na miejsce zdarzenia inspektor nadzoru budowlanego sprawdził wszystkie mieszkania. Z użytkowania wyłączył dwa, które znajdują się na tym samym piętrze - powiedział sekretarz miasta Ostrowa Wlkp. Andrzej Baraniak.

Jak dodał, w jednym z nich "ugięła się podłoga, w wyniku czego ścianka działowa pękła i odsklepiła się od stropu". Na pewno nie mamy do czynienia z pęknięciem stropu - powiedział.

Lokatorom jednego z mieszkań zaproponowano pobyt w hotelu do czasu wyremontowania lokalu. W drugim jeszcze nikt nie mieszka, ponieważ trwają prace remontowe.

Sekretarz miasta zapewnił, że pozostałym mieszkańcom - którzy decyzją inspektora nadzoru budowlanego mogą wrócić do swoich lokali - nie zagraża niebezpieczeństwo.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.