Za nami finał tegorocznej akcji "Uszyj jasia". Dla małych pacjentów jednego z poznańskich szpitali wolontariusze wykonali ponad 340 kolorowych poszewek.

W miniony weekend w centrum handlowym Avenida ustawiono 12 maszyn do szycia, a w przygotowaniu jaśków pomagali instruktorzy.  346 poszewek na poduszki uszytych przez wolontariuszy trafiło właśnie na oddziały pediatryczne Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. To między innymi poszewki w różowe króliki, kolorowe papugi czy świąteczne misie.

Tego typu akcje są niezwykle ważne i potrzebne właśnie tym najmłodszym - mówi Barbara Wisłocka, naczelna pielęgniarka Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Ten domowy akcent sprawia, że dziecko czuje się lepiej. To nie jest może prawdziwie domowy klimat, bo jednak wyposażenie jest inne, ale ten drobny akcent ma bardzo pozytywny wpływ - dodaje naczelna pielęgniarka szpitala.

Organizatorzy akcji zdradzili, że kolejna edycja jest już wstępnie planowana. Prawdopodobnie odbędzie się ona pod koniec maja, tak by poszewki były prezentem na Dzień Dziecka.