​12 stanowisk z maszynami do szycia, instruktorzy i kilometry wielobarwnych materiałów - to wszystko oznacza kolejną odsłonę akcji charytatywnej "Uszyj Jasia", która po raz czwarty odbędzie się w centrum handlowym Avenida w Poznaniu. Celem akcji jest pomoc małym pacjentom ze Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Akcja powstała 12 lat temu. Jej pomysłodawczynią jest Natalia Bielawska - mama jednego z dziecięcych pacjentów szpitala. Po kilkudniowym pobycie swojego dziecka w placówce, podczas wymiany pościeli, zauważyła, że poszewki na poduszki szybko się zużywają i tracą kolory. Kobieta zorganizowała grupę osób, która zajęła się szyciem pościeli.

Akcja "Uszyj Jasia" rozpocznie się w centrum handlowym Avenida (na poziomie +1) w sobotę 3 grudnia, w godzinach 11-18. Każdy, kto w tym dniu odwiedzi centrum handlowe, będzie mógł dołączyć do wspólnego szycia i może liczyć na pomoc instruktorów, którzy pokażą jak z kilku kawałków materiału wyczarować kolorową poszewkę.

Centrum Avenida po raz kolejny otwiera swoje progi dla akcji "Uszyj Jasia", dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mają czas i chęci, do pobicia kolejnego rekordu
w uszytych poszewkach
. W maju było ich 162 liczymy, że z pomocą naszych Klientów uda nam się uszyć jeszcze więcej! -
mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Avenidy Poznań. Jak dodaje, "razem możemy sprawić niezwykły prezent chorym dzieciom ze Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera UM w Poznaniu - wierzę, że wspólnie uda się nam wyczarować uśmiech na ich twarzach, a kolorowe jasie sprawią, że szpitalne łóżka staną się przytulniejsze".

Otoczenie, w jakim przebywa mały pacjent, ma ogromny wpływ na proces leczenia i rehabilitacji. Ważne, by wokół znajdowało się jak najwięcej elementów, które sprawiają, że pobyt w szpitalu i trud choroby znosi się lepiej - mówi dyrektor szpitala dr n. med. Paweł Daszkiewicz.