Ponad 130 tysięcy złotych zebrano w trakcie charytatywnego wieczoru zorganizowanego w Hotelu Crystal Palace w Krakowie. Już od 12 lat Fundacja Między Niebem a Ziemią organizuje w 4 miastach w Polsce takie spotkania. Po Gdańsku i Wrocławiu przyszła kolej na Kraków.

Pomagamy nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom - mówi w rozmowie z RMF FM Sylwia Zarzycka, prezes Fundacji. Według tej energicznej prawniczki z Wrocławia hojność wcale nie jest związana z tym, ile się ma pieniędzy, ale jakie ma się otwarte serce na pomaganie innym.

Dzięki tej hojności Fundacja pozyskuje różne przedmioty i usługi, by je licytować na takich charytatywnych spotkaniach. Są dzieła sztuki, wyroby z kryształu i drewna, ale także tak oryginalne usługi, jak przejażdżka drogimi samochodami czy wycieczka po studiach radiowych. W Krakowie wycieczkę dla sześciu osób po studiach Radia RMF FM zlicytowano za 2 tysiące złotych.

Czym dla Sylwii Zarzyckiej jest pomaganie? To jest praca, która daję ogromną satysfakcję, daje mi poczucie sensu życia, tego, że robię coś bardzo ważnego, wartościowego, a co najważniejsze, daję ludziom nadzieję na normalne życie i to jest niesamowite. Nie mogę się zatrzymać - dodaje założycielka Fundacji.

Kolejny wieczór charytatywny odbędzie się 1 grudnia w Warszawie. 

Wsparcie dla Fundacji:

Fundacja Między Niebem a Ziemią, ul. Kazimierza Wielkiego 1, 50-077 Wrocław, Nr konta: 75 1240 6768 1111 0010 5700 3181

Więcej o Fundacji

Opracowanie: