12-latka, która w zeszłym tygodniu spadła ze ścianki wspinaczkowej w poznańskim parku trampolin, została wybudzona ze śpiączki. Nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie musiała przebywać w szpitalu.

Rzeczniczka prasowa Wielkopolskiego Centrum Pediatrii Urszula Łaszyńska poinformowała, że "dziewczynka jest przytomna, wybudziła się i z pełnym logicznym kontaktem została przekazana na Oddział Chirurgiczny".

Teraz będą wobec niej podejmowane dalsze kroki, czyli dalsza diagnostyka, konsultacje z innymi specjalistami, m.in. z zakresu chirurgii szczękowej - dodała.

Zabezpieczono monitoring z parku trampolin

W poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że prokuratura zbada okoliczności wypadku 12-latki. Wypłynęły do nas materiały z czynności, które na miejscu wykonywała policja. Prokuratura będzie prowadziła postępowanie w kierunku przepisów dotyczących nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - powiedział.

Zabezpieczono monitoring z parku trampolin, w którym doszło do wypadku. Sam obiekt nie został zamknięty - funkcjonuje normalnie.

12-letnia dziewczynka ze szkoły w Damasławku pojechała do Poznania na wycieczkę. Spadła ze ścianki wspinaczkowej z wysokości kilku metrów. Trafiła do poznańskiego szpitala m.in. z rozległymi obrażeniami twarzoczaszki.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.