Poznańscy seniorzy i seniorki po raz drugi zaangażowali się w pomoc dzieciom poszkodowanym przez wojnę w Ukrainie. Tym razem w ramach akcji "Plecaki pełne radości", której organizatorem jest Centrum Inicjatyw Senioralnych i poznański Caritas, trafią artykuły szkolne.

W stolicy Wielkopolski schronienie znalazło wiele osób, które zmuszone były opuścić Ukrainę po ataku Rosji na ten kraj. Dyrektor poznańskiego Centrum Inicjatyw Senioralnych podkreśla, że poznaniacy pamiętają o potrzebujących, zwłaszcza o tych najmłodszych.

Seniorzy już po raz drugi zaangażowali się w akcję "Plecaki pełne radości".

Każdy może pomóc

Udział w akcji skierowany jest przede wszystkim do seniorów, ale pomóc może każdy.

W ramach jesiennej edycji akcji "Plecaki pełne radości", dla dzieci z Ukrainy przygotowane zostaną kolorowe torby wypełnione artykułami szkolnymi. Wypełnione plecaki trafią do dzieciaków pod sam koniec sierpnia.

Punkt zbiórki artykułów szkolnych znajduje się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24 (działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Aż do 19 sierpnia można tam przynosić zeszyty, długopisy, kleje, farby, bloki, nożyczki, piórniki. Potrzebne są rzeczy nieużywane.

Warsztaty dla seniorów

Organizatorzy zachęcają seniorów również do wzięcia udziału w warsztatach, podczas których sami przygotują plecaki i wypełnią je niespodziankami dla dzieci z Ukrainy.

Spotkanie warsztatowe odbędzie się 23 sierpnia w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych. Zapisy i szczegóły pod numerem tel. 61 847 21 11.