Na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Mazurek" na poznańskiej Wildzie powstanie ogród międzykulturowy DOM. To projekt, który ma łączyć pokolenia i kultury, dlatego do zaadaptowania grządek zaproszeni są też obcokrajowcy mieszkający w Poznaniu.

DOM, czyli Działkowy Ogród Międzykulturowy ma być miejscem, które połączy kultury i pokolenia. Spotkają się tam rodziny z doświadczeniem uchodźczym lub migracyjnym oraz osoby ze społeczności lokalnej Poznania. 

Na terenie ROD Mazurek na Wildzie zostanie stworzona specjalna przestrzeń przeznaczona na uprawę roślin . W ogrodzie są także planowane otwarte, cykliczne wydarzenia edukacyjne, kulturalne i animacyjne dla okolicznych mieszkańców i mieszkanek.

Grządki zbudowane zostaną wspólnie, ale później każdy samodzielnie zaadaptuje i będzie pielęgnować swój kawałek ziemi. Uczestnikom projektu zostaną zapewnione nasiona, sadzonki i niezbędne narzędzia, a także wsparcie ogrodniczki. 

W programie cyklicznych wydarzeń są przewidziane m.in. warsztaty, spacery i wspólne gotowanie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 29 maja.

Jak się zgłosić?

Aby wziąć udział w projekcie, trzeba  napisać kilka słów o sobie i odpowiedzieć na pytanie: dlaczego chciał (a)byś zaadaptować grządkę. Wiadomość należy przesłać na adres e-mailowy: interculturalgarden.dom@malta-festival.pl. 

Zgłoszenia można nadsyłać do 26 maja 2022 r.