Dwóch mężczyzn postanowiło w środku dnia ukraść sadzonki bratków, które znajdowały się w ozdobnej donicy w centrum Wyrzyska (woj. Wielkopolskie). Ich czyn został zarejestrowany na filmie, który zdobył popularność w social mediach. Policjanci , zaledwie po kilku godzinach od zgłoszenia, ustalili torżsamość złodziei. Teraz poniosą odpowiedzialność przed sądem.

W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile dostali informację, że na ulicy Młyńskiej w Wyrzysku doszło do kradzieży bratków, które znajdowały się w ozdobnej donicy i stanowiły element dekoracyjny miasta. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy potwierdzili, że faktycznie skradzionych zostało 10 sztuk sadzonek. 

Jak się okazało sprawcy, którzy dokonali kradzieży zostali nagrani przez świadka zdarzenia. Film został opublikowany na popularnej platformie społecznościowej, gdzie od razu zdobył dużą popularność. Policjanci widząc to nagranie nie mieli problemów z rozpoznaniem mężczyzn i ustalaniem ich tożsamości ponieważ są im znani z wcześniejszych interwencji. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Wyrzysk w wieku 59 i 69 lat. 

Wartość strat szacowana jest na kwotę 25 złotych. Wobec mężczyzn są prowadzone czynności w sprawie o wykroczenie. Za dokonanie kradzieży sąd może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny nawet w wysokości 5 tysięcy złotych.