"Niepotrzebne skreślić" - to nazwa zakończonego w podpoznańskich Pobiedziskach w niedzielę, 9 października, projektu, w ramach którego odbyły się warsztaty i zajęcia profilaktyczne. Uczestnicy akcji nagrali teledysk.

Akcja była realizowana przez Spółdzielnię Socjalną Wykon oraz Stowarzyszenie Patent i finansowana przez gminę Pobiedziska.

Czego mogły nauczyć się uczestniczące w akcji dzieci?

Druga edycja warsztatów "Niepotrzebne skreślić" organizowanych w podpoznańskich Pobiedziskach dobiegła końca. Uczestniczące w akcji dzieci mogły uczyć się rapowania, inne fotografii lub tańca ulicznego.

Chcemy zachęcić młodych ludzi do spędzania wolnego czasu inaczej niż na ławce przed blokiem. Droga z tej ławki do uzależnień jest szybka - mówił w rozmowie z reporterem RMF FM Dawid Michalak, raper C-zet prowadzący zajęcia.

"Pasja jest ważnym elementem"

W niedzielę, 9 października, odbyła się premiera klipu do utworu "Inspiracje" nagranego przez uczestników warsztatów.

Celem spotkań jest aktywizacja oraz profilaktyczne działania przeciw uzależnieniom. Ważnym elementem jest również wspomaganie rozwoju psychospołecznego dzieci nieśmiałych, by uczyć je jak przełamywać własne bariery psychiczne. Wierzymy w to, że pasja jest ważnym elementem, który pomógł wielu ludziom uchronić ich przed niebezpieczeństwami tego świata, jakimi są szeroko pojęte uzależnienia - czytamy w opisie utworu.

Opracowanie: