Pod charakterystyczną Bramą Rybą na Polach Lednickich już w sobotę spotka się kilkadziesiąt tysięcy wiernych. Pielgrzymi z całej Polski przyjadą na XXVII Spotkanie Młodych Lednica 2000.

 Spotkania i wspólna modlitwa to tylko część zaplanowanych atrakcji.

Hasło tegorocznej edycji to "Idź za Barankiem" - mówi Dominika Chylewska rzeczniczka prasowa Spotkania Młodych Lednica2000. Nowością będą spotkania i warsztaty z influencerami. Mamy księży tik-tokerów, influencerów, którzy będą przeprowadzać rozmowy, spotkania z uczestnikami.

Uczestnicy mogą też wziąć udział w spotkaniach modlitewnych, wspólnych tańcach, śpiewaniu. Pola Lednickie zostaną otwarte dla wiernych w sobotę rano. Wydarzenie będzie trwało przez cały dzień.

Widzimy, że wiara dla wielu osób jest bardzo ważna. Nie trzymamy się myśli, że odchodzi się od niej. Staramy się skupić na wspólnym przeżyciu tego dnia - dodaje Chylewska.

Parking na Spotkaniu Młodych Lednica2000

Organizatorzy XXVII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 nie zapewniają miejsc parkingowych dla pielgrzymów. Organizatorzy wyjazdu powinni we własnym zakresie skontaktować się z właścicielami parkingów w celu rezerwacji miejsca - czytamy na stronie internetowej wydarzenia.

Szczegóły dotyczące parkowania pojazdów znajdują się w komunikacie organizatorów, który publikujemy tutaj .