Lekarzom z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie nie udało się uratować dziecka kobiety, która w zaawansowanej ciąży zażyła dopalacze. Placówka poinformowała o sprawie policję.

W ubiegły poniedziałek do placówki przewieziono pacjentkę w zaawansowanej ciąży, będącą pod wpływem substancji psychoaktywnych, tzw. dopalaczy - poinformował Przemysław Prais, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Jak podkreślił, kobieta znajdowała się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Przeżyła tylko dzięki pomocy udzielonej w Oddziale Klinicznym Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

W celu uratowania płodu przeprowadzono natychmiastowy poród metodą cesarskiego cięcia. Noworodek nie wykazywał oznak życia - relacjonował rzecznik placówki. Jak podał, po akcji reanimacyjnej dziecko żyło jeszcze przez dobę. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się go jednak utrzymać przy życiu.

O sprawie powiadomiona została policja. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.