Już po raz dziesiąty Olsztyn gości najlepszych zawodników triathlonu z Europy. Zawody Elemental Tri Series rozpoczną się w piątek i potrwają do niedzieli. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się w tym czasie z utrudnieniami w ruchu.

Triathlon jest wymagającą kompilacją trzech różnych dyscyplin sportowych: pływania, kolarstwa i biegu.

"To było ogromne wyzwanie"

Triathlonowe zawody Olsztyn gości już dziesiąty rok. Przez ostatnie dziewięć lat nad Jeziorem Ukiel odbywały się zawody dla amatorów Elemental Tri Series, a od czterech lat Puchar Europy w Triathlonie, który na stałe wpisał się w kalendarz Europe Triathlon.

To było ogromne wyzwanie, ale i motywacja, żeby zorganizować w Olsztynie imprezę tej rangi. Mieliśmy tę przewagę nad konkurentami, że przez wiele lat organizowaliśmy zawody amatorów, a przez ostatnie cztery rywalizację w Pucharze Europy. Przed nami bardzo dużo startów, zawodnicy będą rywalizować w różnych kategoriach praktycznie przez cały weekend - mówi prezes Labosport Polska, Marcin Florek, organizator zawodów.

Zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci

O tytuł mistrza Starego Kontynentu w Olsztynie powalczą zawodnicy Elity, U23, Juniorów, Age-Group, jak również Paratriathloniści. Na dystansie supersprinterskim rywalizować będą zawodnicy Elity, U23 i Juniorzy. Ich zmagania będzie można obserwować już w piątek (27 maja), kiedy odbędą się wyścigi kwalifikacyjne.

W sobotę (28 maja) nie zabraknie emocji podczas startów finałowych - Elita, U23, Juniorzy oraz Paratriathlonu. Niedziela (29 maja) stanie pod znakiem rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy sztafet mieszanych w kategorii Junior oraz rywalizacji zawodników Age-Group na dystansie supersprint. Na starcie nie zabraknie polskich, triathlonowych nadziei.

W niedzielę odbędą się również zawody dla najmłodszych triathlonistów. W Pucharze Polski będą rywalizować będą młodzicy i juniorzy młodsi na dystansie supersprinterskim. Organizatorzy nie zapomnieli również o dzieciach, dla których zorganizowane będą zawody Elemental Kids.

Przy okazji zawodów w pobliżu CRS Ukiel należy spodziewać się zmian w organizacji ruchu oraz zmian w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. ZOBACZ ZMIANY.