Kwiaty można odbierać od 10 do 14 przed budynkiem ratusza przy ul. Jezuickiej 1. Akcja kierowana jest przede wszystkim do mieszkańców i przedsiębiorców z bydgoskiego śródmieścia i okolic. Aby dostać doniczkę, trzeba jedynie wypełnić krótkie oświadczenie, w którym zobowiążemy się do takiego umieszczenia kwiatów tak, by były widoczne z zewnątrz, od ulicy.
Do najbliższego poniedziałku władze Bydgoszczy chcą rozdać 1000 doniczek z pelargoniami. Padło na nie, bo to kwiaty bardzo odporne i łatwe w uprawie - a więc idealne dla początkujących.