Nieco rzadziej mają kursować w przyszłym tygodniu trolejbusy i autobusy lubelskiej komunikacji miejskiej. Ułatwiony za to ma być dojazd do lasu Dąbrowa.

W poniedziałek, wtorek i czwartek mają obowiązywać rozkłady jazdy oznaczone w tabelach jako "dzień powszedni specjalny". Kursów będzie mniej niż w zwykły dzień powszedni.

Np. linia 31 nie będzie kursować w godzinach szczytu co kwadrans, ale co 24 minuty, a między szczytami raz na pół godziny. 159 przez większość dnia będzie mieć dwa kursy na godzinę zamiast trzech.

W przypadku niektórych rzadziej kursujących linii, jak np. 47, kursów nie ubędzie, ale godziny odjazdów mogą być inne niż w zwykły dzień powszedni, dlatego warto wcześniej sprawdzić rozkład jazdy, żeby potem nie zdziwić się na przystanku, że autobus odjechał dwie minuty wcześniej niż zwykle.

Kolejna zmiana dotyczy linii 15 i 40, których godziny odjazdów będą zmienione w soboty i niedziele, począwszy od 27 kwietnia. 

Od najbliższej soboty łatwiej będzie za to dojechać nad Zalew Zemborzycki od strony lasu Dąbrowa. W soboty, niedziele oraz w czasie obowiązywania rozkładu "dnia specjalnego" wydłużona do pętli Dąbrowa będzie trasa linii 15.

Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada też, że w weekendy linie 15 i 40 będą obsługiwane autobusami przegubowymi.