Maturzyści w Lublinie będą mogli korzystać z darmowych korepetycji od studentów lubelskich uczelni. I jedni, i drudzy mogą się już zapisywać do tegorocznej akcji „Koleżeńskie Korepetycje”

W tym roku bezpłatne lekcje mają obejmować wiedzę potrzebną do podstawowej matury z języka polskiego, angielskiego, matematyki i rozszerzonej matury z biologii, chemii i matematyki. Zajęcia stacjonarne oraz zdalne mają się odbywać w kwietniu.

Uczniowie zainteresowani bezpłatną pomocą mogą się zapisywać poprzez stronę internetową student.lublin.eu. Tutaj też przyjmowane są zgłoszenia od studentów, którzy chcą bezinteresownie pomóc uczniom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. 

W zeszłym roku chęć takiej pomocy zadeklarowało 13 studentów, wśród nich Gabriela Gutowska. Stwierdziłam, że mogę udzielać korepetycji z biologii, żeby zdobyć w tym doświadczenie, ale też lubię się dzielić swoją wiedzą - mówi pani Gabriela w rozmowie z RMF FM.

Chętni do pomocy studenci i zainteresowani wsparciem maturzyści mogą się zgłaszać do 21 marca. Akcja jest organizowana przez władze miasta już po raz czwarty.