Wyjątkowy Szpital Pluszowego Misia będzie działał we wtorek, 6 grudnia, od godziny 12 w łódzkim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia. To z okazji dnia św. Mikołaja NFZ przygotował spotkania z ekspertami różnych dziedzin, aby zadbać o zdrowie mam i maluchów.

Dla najmłodszych - Szpital Pluszowego Misia. Można zabrać misia, jednorożca czy innego pluszaka i wyleczyć go w szpitalu, który będzie działał w dniu św. Mikołaja w oddziale NFZ w Łodzi. Wachlarz porad jest bardzo szeroki - zapowiada rzecznik łódzkiego NFZ Anna Leder.

Lekarz pediatra Anna Pawlik z NZOZ Mikomed w Łodzi na co dzień opiekuje się pacjentami od urodzenia do 18. roku życia. Jej rolą jest nie tylko diagnostyka i leczenie dzieci, ale też monitorowanie ich rozwoju oraz działania służące profilaktyce chorób. Doktor odpowie na wszystkie pytania związane z chorobami dziecięcymi, diagnostyką i leczeniem dzieci, a także monitorowaniem rozwoju dziecka.

Położna anestezjologiczna Katarzyna Sobieszczyk opowie o tym, jak przygotować się do porodu i w jaki sposób prawidłowo monitorować funkcje życiowe dziecka.

Położna Agnieszka Małolepszy ze Szkoły Rodzenia "Cud-Narodzin-Ka" w Łodzi podpowie przyszłym rodzicom, jak dbać o siebie w trakcie ciąży, jak przygotować się do porodu i do opieki nad noworodkiem.

Fizjoterapeutka uroginekologiczna dr n. med. Anita Sikora - Szubert z "Fizjo Psyche Intima" w Łodzi opowie o najważniejszych problemach związanych z dysfunkcjami pęcherza moczowego oraz bólach w obrębie miednicy oraz kręgosłupa.

Fizjoterapeutka dziecięcych stóp Marta Wójcik z "Tupot Stóp" w Łodzi odpowie na wszystkie pytania związane z wadami stóp u dzieci i niemowląt.

Specjalista z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 z Łodzi odpowie na pytania związane z pomocą psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci i młodzieży.

Dzieci wcielą się w rolę lekarzy misiów

Studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenie Studentów Medycyny w Łodzi (IFMSA - Poland Oddział Łódź) przyjadą ze Szpitalem Pluszowego Misia. Poprowadzą warsztaty, na których każde dziecko wcieli się w rolę lekarza swojego "chorego" misia.

Dodatkowo można wykonać bezpłatnie pomiar poziomu glukozy we krwi przez pielęgniarki z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło Łódź - Śródmieście oraz skonsultować się z doradcami sklepów z artykułami dla dzieci m.in.:

  • 8 Gwiazdek (foteliki samochodowe dla dzieci);
  • Mama i Ja (wyposażenie niemowlaka od laktatora po wózek);
  • DeCoraliki (profesjonalny edukator w zakresie wiązania chust i nosidełek dla dzieci);
  • Zdrowe Stopki (obuwie dla dzieci).

Dzień św. Mikołaja w łódzkim NFZ (ul. Targowa 35) 6 grudnia odbędzie się w godzinach 12-16.