Co zrobić, gdy na skrzyżowaniu jest słaba widoczność i nie widać nadjeżdżających pojazdów? Taki dylemat codziennie muszą rozwiązywać kierowcy w Łodzi, którzy pokonują skrzyżowanie ulicy Obywatelskiej z Maratońską. W tym miejscu powstaje komora startowa dla tarczy drążącej tunel Kolei Dużych Prędkości.

Problemy z włączeniem się do ruchu mają kierowcy, którzy jadą ulicą Obywatelską i chcą skręcić w Maratońską. Widoczność na skrzyżowaniu ograniczają bariery i częściowo ogrodzenie placu budowy komory dla tarczy TBM.

Tu jest tragedia, samochody zatrzymują się na torach - mówi jeden z kierowców, który jeździ tędy codziennie. Staram się nawet nie jeździć od tamtej strony. Tylko czekać aż dojdzie do tragedii... - dodał.  

Inny kierowca przyznaje, że "wyjazd jest kiepski". Mogliby światła tutaj zrobić albo rondo - podpowiada.

Jest to problematyczne zwłaszcza, gdy jedzie się takim samochodem, jak ja teraz, ponieważ nie widać wszystkiego dokładnie - dodaje innym zmotoryzowany.

Reporterka RMF FM dowiedziała się, że głosy niezadowolonych kierowców dotarły już do zarządzającego ruchem i wprowadzono zmiany na tym kłopotliwym skrzyżowaniu. Sprawdziliśmy to.

Okazuje się, że dla jadących pod wiaduktem przy ul. Maratońskiej zamontowano lustro. Teraz wyjeżdżający dołem na łącznik wiaduktu, widzą czy mogą włączyć się do ruchu.

Wkrótce będzie też spotkanie z mieszkańcami osiedla, którzy codziennie pokonują skrzyżowanie. Wtedy mają być wyjaśnione wszelkie wątpliwości.

Nadal trudno jest wyjechać z Obywatelskiej w kierunku osiedla Retkinia. Tworzą się korki tuż przed i za przejazdem kolejowym, a czasem auta stoją na torach, bo jest duży ruch, a każdy pojazd musi się "wychylić", żeby kierowca mógł sprawdzić, czy może wyjechać.