Malowanie twarzy, spotkanie z nurkiem czy pokazowe karmienie rekinów - to niektóre z atrakcji przygotowane przez łódzkie zoo na Dzień Rekina. Przypada on na 14 lipca. W Orientarium będzie można zobaczyć kilka odmian tych niesamowitych ryb i dowiedzieć się o nich wielu ciekawych rzeczy.

Dlaczego niektóre rekiny mogą leżeć nieruchomo, a inne nawet gdy śpią to cały czas płyną? Jakie rozmiary osiągną nasi podopieczni i czemu jeszcze ich nie osiągnęły? Czym jest finning i czemu zupę z płetwy rekina określa się jako jedną z najbrutalniejszych potraw na świecie? W najbliższy czwartek odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania  – podkreśla Michał Gołędowski, edukator Orientarium Zoo Łódź.

Harmonogram wydarzenia

Oto szczegółowy program Dnia Rekina w łódzkim Orientarium:

10:00-11:00 – Poczuj się jak rekin! Bezpłatne malowanie buziek

12:30-13:00 – Spotkanie z nurkiem – tunel podwodny

14:00-14:30 – Spotkanie z edukatorem: opowieści o rekinach – tunel podwodny

14:30 – Pokazowe karmienie rekinów

Łódzkie Orientarium

Orientarium w Łodzi cieszy się dużą popularnością. Odwiedziło je już blisko 320 tys. osób, z czego połowę stanowią ludzie spoza aglomeracji łódzkiej.

Największym zainteresowaniem cieszy się pokazowa kąpiel słoni indyjskich czy karmienie rekinów, orangutanów sumatrzańskich oraz niedźwiedzi malajskich. Na zwiedzających czeka sporo atrakcji także wewnątrz obiektu, gdzie znajdą oni m.in. interaktywne zabawki czy fotobudki.