Możliwe są zmiany w zakresie wykonania prac, bo czasu jest co raz mniej - unieważniono trzy przetargi na przebudowę stadionu Wisły Kraków przed zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi. Te mają się odbyć w Krakowie w czerwcu przyszłego roku.

Na przebudowę Stadionu Wisły Kraków zagwarantowano 90 milionów złotych. Firmy obawiają się jednak drastycznie rosnących kosztów materiałów budowalnych. 

Czy uda się zdążyć ze wszystkimi pracami przed rozpoczęciem Igrzysk?

Jak oceniają eksperci, by wykonać niezbędne prace przy przebudowie stadionu, potrzeba około 8 miesięcy. Roboty muszą zakończyć się do końca maja przyszłego roku, więc prace powinny zacząć się najpóźniej w październiku. 

Przebudowę stadionu podzielono na trzy osobne przetargi. Unieważniono wszystkie, bo zgłosiła się tylko jedna firma do jednego etapu, proponując kwotę zdecydowanie przewyższającą możliwości. Albo na przetarg nie zgłosiła się żadna firma, no po prostu firmy boją się terminów, boją się cen materiałów - mówi RMF FM Krzysztof Kowal z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Kolejny przetarg ma zostać ogłoszony we wrześniu i już wiadomo, że ograniczony zostanie zakres prac . III Igrzyska Europejskie mają odbyć się w Krakowie w czerwcu przyszłego roku

Opracowanie: