Na wiosnę w Krakowie ruszy pierwsza w Polsce długoterminowa wypożyczalnia rowerów. W ofercie znajdą się jednoślady tradycyjne jak i elektryczne. Do miasta dotarły już te standardowe rowery, a teraz wybrano ofertę na dostawę 250 elektryków.

Rower miejski na miesięczny abonament - taki system  pojawi się w Krakowie, a do wypożyczenia będą zarówno rowery standardowe jak i elektryczne. Już na wiosnę ma zacząć działać LajkBajk - czyli nowa miejska wypożyczalnia rowerów.  

Do miasta dotarły już standardowe jednoślady, a teraz wybrano właśnie ofertę na dostawę - pierwszej partii - 250 rowerów elektrycznych.

Najkorzystniejsza oferta

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Torunia, której rower elektryczny kosztuje 10 454 zł brutto. W odróżnieniu do konkurencji, zwycięski rower wyposażony jest w 7-biegową przerzutkę planetarną, co także brane było pod uwagę podczas oceniania ofert przetargowych. 

Łączna cena zamówienia podstawowego, w którego skład wchodzi 250 rowerów to 2 613 500,00 zł brutto. Jednoślady ze wspomaganiem elektrycznym przyjadą do Krakowa w terminie do 120 dni od momentu podpisania umowy. 

Według propozycji, miesięczny wynajem roweru elektrycznego kosztowałby 79 zł, a tradycyjnego 29 zł. Najwcześniej nowy system - LajkBajk-  mógłby zacząć działać za 4 miesiące.Opracowanie: