Około 80 strażaków gasiło pożar piekarni w Myślachowicach koło Chrzanowa w Małopolsce. W ogniu stanęła hala produkcyjna zakładu. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Piotr Bębenek - oficer prasowy straży pożarnej w Chrzanowie - przekazał RMF FM, że pierwsi strażacy byli na miejscu już po 9 minutach od zgłoszenia. Paliło się wnętrze piekarni i dach. 

Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej z powiatu chrzanowskiego, a także Państwowej Straży Pożarnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego.

Działania policjantów polegały na zabezpieczeniu terenu, tak aby strażacy bez przeszkód mogli prowadzić akcję ratowniczo-gaśniczą. Pożar został ugaszony.  Nikt nie ucierpiał. 20 osób pracujących w piekarni ewakuowało się przed przyjazdem straży pożarnej. 

Na miejscu pracują już śledczy, technik kryminalistyki i biegły z zakresu pożarnictwa, aby ustalić okoliczności powstania pożaru. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.