W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przyszły na świat pięcioraczki: dwóch chłopców i trzy dziewczynki. Dzieci ważą od 710 do 1400 gramów i mierzą ok. 40 centymetrów każde. Maluchy są pod opieką zespołu lekarzy z Oddziału Klinicznego Neonatologii, gdzie spędzą najbliższe tygodnie.

Dzieci urodziły się 12 lutego po godz. 14. Ciąża została rozwiązana w 28. tygodniu przez cesarskie cięcie. Mamą opiekowali się lekarze z Oddziału Położnictwa i Perinatologii pod kierownictwem prof. Huberta Hurasa.

Rodzice pięcioraczków pochodzą z miejscowości Horyniec-Zdrój na Podkarpaciu. Tata jest Brytyjczykiem, mama Polką, dlatego maluchu otrzymały piękne angielskie imiona: Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy. W domu na maluchy czeka siedmioro rodzeństwa.     

Dzieci i mama czują się dobrze - przekazał RMF FM Szpital Uniwersytecki. 

Narodziny pięcioraczków są rzadkością, zdarzają się raz na 52 miliony ciąż.  W Szpitalu Uniwersyteckim taki poród nastąpił po raz drugi. Pierwsze były pięcioraczki z Kielc urodzone w 2008 roku. W maju 2019 roku w Krakowie przyszły na świat pierwsze polskie sześcioraczki.       

Szpital Uniwersytecki chce pochwalić się sukcesem lekarzy i doprowadzeniem do szczęśliwego finału tak trudnej ciąży 14 lutego, w Walentynki. Na jutro zaplanowano konferencję prasową.