W poniedziałek ( 18 lipca) w Krakowie rozpoczną się kolejne remonty dróg. Tym razem drogowcy pojawią się na Pomorskiej, Półłanki, Łąkowej, Spytka z Melsztyna oraz Józefitów. Sprawdź szczegóły.

18 lipca (poniedziałek) drogowcy pojawią się na ul. Półłanki. Zmodernizowany zostanie fragment jezdni od ul. Nad Drwiną do ul. Agatowej. W pierwszej kolejności ekipy zajmą się chodnikiem w rejonie ul. Nad Drwiną. W czasie robót będą lokalne zmiany w organizacji ruchu – głównie dla pieszych i kierowców. Prace w tym miejscu potrwają do końca sierpnia.

Również 18 lipca ruszą prace na ul. Pomorskiej. Zmodernizowana zostanie zabytkowa nawierzchnia z kostki brukowej oraz chodnik po stronie numerów parzystych. Ulica jest wpisana w rejestr zabytków – na czas robót zostanie zamknięta na odcinku od Królewskiej do placu Axentowicza. Dla kierowców zostaną wyznaczone objazdy, dla pieszych korytarze. Zakończenie robót planowane jest w listopadzie.

18 lipca ruszają tez prace na ul. Łąkowej. Zmodernizowany zostanie odcinek od ul. Ułanów do ul. Meissnera. Podczas wymiany nawierzchni planowane jest kilkudniowe zamknięcie modernizowanego odcinka. Prace potrwają do września.

W poniedziałek rozpoczną sie też roboty a ul. Spytka z Melsztyna. Zmodernizowany zostanie parking po zachodniej części ulicy a nawierzchnia jezdni zostanie wymieniona od ul. Andegaweńskiej łącznie z tą przed budynkiem nr 7 – w czasie tych robót wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. 

W poniedziałek ekipy remontowe pojawią się też na ul. Józefitów. Ulica zostanie zmodernizowana na odcinku od Lea do Królewskiej. Na czas prac zostanie zamknięta dla ruchu. Dla pojazdów oraz rowerzystów zostaną wyznaczone objazdy. Roboty potrwają do końca września.