Kolejne zmiany w organizacji ruchu czekają krakowskich kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Od czwartku na ul. Jakubowskiego utrzymany będzie jeden kierunek ruchu ale po drugiej stronie jezdni. W sobotę tramwaje nie pojadą na odcinku „Rondo Grzegórzeckie” – „Starowiślna”.

Od czwartku, 26 maja, prace związane z rozbudową ul. Jakubowskiego przeniosą się na pas po północnej stronie- informuje Zarząd Inwestycji Miejskich.  Kierowcy będą mieli do dyspozycji nową nawierzchnię asfaltową położoną na pasie po stronie Szpitala Uniwersyteckiego. Na ul. Jakubowskiego utrzymany będzie jeden kierunek ruchu.

Kierowcy będą mogli dojechać do placówek szpitalnych od strony ulicy Kostaneckiego. Natomiast wyjazd do ul. Wielickiej będzie zapewniony z wykorzystaniem ul. dr Marii Orwid. Ruch pieszych zostanie przełożony na stronę południową ul. Jakubowskiego. Będą też lokalne zawężenia przy dojeździe do Jakubowskiego od strony ul. Kostaneckiego. W rejonie prowadzonych robót obowiązują zakazy zatrzymywania się.

Sobota bez tramwajów na Grzegórzeckiej

W najbliższym czasie zmiany w organizacji ruchu dotkną też pasażerów komunikacji miejskiej. Z powodu trwającej budowy nowego wiaduktu kolejowego nad ulicą Grzegórzecką wyłączone zostanie napięcie w sieci trakcyjnej. To oznacza że w sobotę, 28 maja, zostanie wstrzymany ruch tramwajów na odcinku „Rondo Grzegórzeckie” – „Starowiślna”. Swoje trasy zmienią linie tramwajowe nr 1, 19 i 22.

Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych:

  • nr 1 – będzie kursować po zmienionej trasie: „Wzgórza Krzesławickie” – … – rondo Grzegórzeckie, al. Powstania Warszawskiego, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. Dominikańska – … – „Salwator”
  • nr 19 – będzie kursować po kolejnej trasie zmienionej: „Borek Fałęcki” – … – przystanek „Starowiślna”, ul. Starowiślna, ul. Westerplatte, ul. Pawia, przystanek „Dworzec Towarowy” – „Bratysławska”
  • nr 22 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Kopiec Wandy” – … – rondo Grzegórzeckie, al. Powstania Warszawskiego, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. Starowiślna, ul. Dietla – … – „Borek Fałęcki”.

Linie autobusowe nr 184 i 605 będą kursować bez zmian.