15. Bieg Trzech Kopców wystartuje w najbliższą niedzielę, 2 października. Około 3,5 tysiąca uczestników z 10 krajów pobiegnie ponad 13-kilometrową trasą łączącą trzy krakowskie kopce - Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

Mapa i opis trasy 15. Biegu Trzech Kopców znajdują się TUTAJ. Start o godz. 10.30 pod Kopcem Krakusa, meta pod kopcem Piłsudskiego.

W tym roku limit uczestników został ustalony na 3500 osób. Po zakończeniu zapisów internetowych na liście startowej widnieje 3226 biegaczy. Zgłoszenia do udziału w jubileuszowej, 15. edycji imprezy będą jeszcze przyjmowane w Biurze zawodów na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie.

Będzie ono otwarte od piątku do niedzieli:

  • w piątek: godzinach 15-20
  • w sobotę: w godz. 12-20
  • w niedzielę: w godz. 7-9

Specjalny transport dla kibiców i zawodników

Uczestnicy, którzy przyjdą do biura zawodów zlokalizowanego na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, będą mogli skorzystać ze specjalnego tramwaju - dostaną się nim z przystanku "Reymana" w okolice startu w Podgórzu (przystanek "Podgórze SKA"). Planowane godziny odjazdu: 8.30 i 9.40.

Dla kibiców chcących dostać się ze strefy startu do strefy mety, zostanie zorganizowany transport. Dwa autobusy będą podstawione na Rynek Podgórski. Odjazdy: około godziny 10.20 i około godziny 10.45 (kierunek - przystanek "Zoo").

O godzinie 12.00 na przystanek "Zoo" zostaną podstawione autobusy kursujące do przystanku "Muzeum Narodowe" oraz w okolice Rynku Podgórskiego.

Darmowa komunikacja miejska dla zawodników i wolontariuszy

W niedzielę zawodnicy oraz wolontariusze będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów pojazdami Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Zawodnicy uczestniczący w biegu muszą okazać numer startowy, natomiast wolontariusze - specjalny identyfikator wydany przez organizatora biegu - Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W dniach 30 września - 2 października uczestnikom 15. Biegu Trzech Kopców udostępniony zostanie parking północny (wjazd od ul. Reymonta) Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Z parkingu będzie można korzystać:

  • piątek, 30 września: w godzinach 14.30-20.30
  • sobota, 1 października: w godzinach 11.30-20.30
  • niedziela, 2 października: w godzinach 6.30-18.00.

Wjazd na parking będzie możliwy jedynie za okazaniem karty parkingowej (do pobrania TUTAJ).

W celu uniknięcia kumulacji uczestników w Biurze Zawodów, organizator zachęca do odbierania pakietów startowych w piątek oraz sobotę.

Zaprasza ambasador Cracovia Maraton Andrzej Popiel

Ambasadorem Biegu Trzech Kopców jest krakowski aktor i ultramaratończyk Andrzej Popiel.

To, w jakich warunkach, rozgrywany jest Bieg Trzech Kopców wynika tylko i wyłącznie z tego, jaki Kraków posiada skarb w postaci może nie gór, ale wzgórz, kopców, które powodują, że można tutaj pobiegać z górskim zacięciem - powiedział Andrzej Popiel.

Jak dodaje, "bieg wiedzie pięknym, zabytkowym miastem, ulicami Krakowa, i można połączyć te sportowe i kulturalne zalety".

Kierowcy i pasażerowie - ważne informacje

Na czas biegu będą wprowadzane chwilowe przerwy w ruchu drogowym w rejonie Kopca Krakusa (ul. Maryewskiego, ul. Za Torem, ul. Dembowskiego, plac Lasoty, ul. Parkowa, wschodnia strona Rynku Podgórskiego, ul. Limanowskiego - ruch kołowy i tramwajowy zostanie wstrzymany na około 15 min w godz. 10.30-10.45, ul. Brodzińskiego) oraz w rejonie Salwatora.

W godzinach 10.30-12.30 zamknięta dla ruchu będzie ulica Starowolska, przez którą uczestnicy imprezy będą wbiegać do Lasu Wolskiego. Zostaną wyznaczone objazdy do ul. Jodłowej i ul. Księcia Józefa:

  • od al. 28 Lipca 1943 r. ulicami: Królowej Jadwigi, al. Focha, al. Krasińskiego, Konopnickiej, Monte Cassino, Zielińskiego, mostem Zwierzynieckim;
  • od ul. Jodłowej możliwy będzie dojazd do ul. Królowej Jadwigi ulicami: Księcia Józefa, Orlą, Rzepichy, Chełmską, Junacką.

W godzinach 10.00-12.30 zamknięta będzie ul. Kościuszki. Zostanie wyznaczony objazd do ul. Konopnickiej ulicami: Zielińskiego, Monte Cassino do ronda Grunwaldzkiego.

Ruch tramwajowy na Salwator zostanie utrzymany przez cały czas trwania biegu. Zmiany będą dotyczyły linii autobusowych nr 100, 101, 109, 209, 229, 239, 249, 259 i 269. Szczegóły na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

W dniu biegu będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania się na ulicach: Dembowskiego, plac Lasoty, Parkowej, po wschodniej stronie Rynku Podgórskiego (oprócz karetek pogotowia), fragmencie  ul. Staromostowej, Brodzińskiego, fragmentach ul. Kościuszki i św. Bronisławy.