Pod Pocztą Główną w Krakowie pali się tramwaj linii nr 52, w kierunku Wawelu - poinformował nas słuchacz przez Gorącą Linię. Na nagraniu z miejsca zdarzenia widać jak z tramwaju wydobywa się dym.

Nie był to jednak pożar. W tramwaju zablokowały się hamulce, stąd zadymienie - wyjaśnił rzecznik prasowy krakowskiego MPK Marek Gancarczyk. Dodatkowym problemem była awaria przetwornicy - powiedział.  

Udało się uniknąć zablokowania skrzyżowania ulic: Starowiślnej, Gertrudy i Westerplatte, co przy obecnych zmianach w krakowskiej komunikacji, wynikających z remontów, było bardzo ważne. Jak podał rzecznik utrudnienia w tym rejonie trwały kilkanaście minut, a tramwaje nie zatrzymywały się tylko na jednym przystanku: Starowiślna. Zepsuty skład zjechał do zajezdni.

Do drobnej usterki doszło także w innym tramwaju, który jechał tunelem pod dworcem. Tam ruch przywrócono po kilku minutach.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.