36 osób zostało rannych w wypadku kilku pojazdów - to scenariusz ćwiczeń służb ratunkowych, które odbyły się dziś na zakopiance. Uczestniczyło w nich prawie 200 strażaków i policjantów, a także załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W ramach ćwiczeń zainscenizowano wypadek autobusu oraz pojazdu dostawczego. To największe ćwiczenia od momentu powstania tunelu na zakopiance.

Jak ustalił reporter RMF FM Marek Wiosło, potwierdzają się nieoficjalne informacje o dacie otwarcia tunelu - kierowcy będą mogli nim przejechać już 12 listopada, czyli w najbliższą sobotę.

Dzisiejszy scenariusz przewiduje wypadek autobusu, który zapalił się w tunelu. Następnie uderzył w szereg pojazdów. Efektem tego były również kolejne wypadki samochodów, które najeżdżały na siebie. Mamy tu siły z powiatu nowotarskiego, myślenickiego, suskiego, zespoły ratownictwa medycznego, policję - powiedział Sebastian Woźniak z małopolskiej wojewódzkiej komendy straży pożarnej.

Jak dodał, "chcemy być przygotowani na wypadek najgorszego scenariusza, aby w sytuacji realnego zagrożenia można było działać skutecznie sprawnie".

Opracowanie: