Najprawdopodobniej zapalenie płuc było przyczyną śmierci 2-miesięcznego dziecka w Sokółce w Podlaskiem - takie są wstępne wyniki sekcji zwłok przekazane miejscowej prokuraturze rejonowej. Oznacza to, że nikomu nie będą stawiane zarzuty, zatrzymani do śledztwa rodzice zostaną zwolnieni.

Zarzutów nie stawiamy, nie ma ku temu podstaw po ocenie zebranych w sprawie dowodów. Ze wstępnych ustaleń z sekcji zwłok wynika, że była to chorobowa przyczyna śmierci. Najprawdopodobniej zapalenie płuc - powiedział PAP szef Prokuratury Rejonowej w Sokółce Artur Kuberski.

O śmierci 2-miesięcznego dziecka poinformowała w czwartek policja. Z informacji przez nią podawanych wynikało, że do jednego z domów w Sokółce wezwano pogotowie ratunkowe, a przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili zgon dwumiesięcznej dziewczynki. Ratownicy zdecydowali o wezwaniu policji ze względu na zastane na miejscu okoliczności.

Policja zatrzymała wówczas rodziców dziecka - według informacji lokalnych mediów, matkę w wieku 23 i ojca w wieku 26 lat.

W piątek prokuratura formalnie wszczęła śledztwo. Przyjęty przez nią wstępnie kierunek, to narażenie 2-miesięcznego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ale o dalszych czynnościach miały zadecydować wyniki sekcji zwłok.

W związku z tym, że wyniki sekcji zwłok dziecka wskazują na chorobę, a nie udział osób trzecich jako przyczynę śmierci, rodzice zostaną zwolnieni z policyjnej izby zatrzymań i na razie nikt nie usłyszy w tej sprawie zarzutów karnych.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.