Patrycja Maliszewska awansowała do ćwierćfinału rywalizacji na 1000 m w short tracku. Charlotte Kalla zrezygnowała ze startu w sprincie drużynowym, by oszczędzać siły na bieg na 30 km techniką dowolną. Rosyjscy hokeiści wygrali w play offie z Norwegią i awansowali do ćwierćfinału. Co jeszcze wydarzyło się we wtorek na olimpijskich arenach? Zajrzyjcie do zapisu naszej relacji minuta po minucie!

21:10 Zamykamy naszą dzisiejszą relację minuta po minucie z Soczi. Dziękujemy, że byliście z nami, i zapraszamy na jutro!

21:00 Znamy już pary ćwierćfinałowe olimpijskiego turnieju hokeja. Wszystkie mecze zostaną rozegrane 19 lutego:

Szwecja - Słowenia (12.00 czasu polskiego)

brąz: Kevin Rolland (Francja)

18:21 Biegi narciarskie: Serwismeni reprezentacji Norwegii znaleźli się w ogniu krytyki po serii nieudanych występów biegaczy narciarskich tego kraju. W Szwecji są wyśmiewani, a w Norwegii wyzywani. Radzi im się m.in., by użyli receptury sprzed 100 lat, gdy smarowano narty... śledziami. I by pod żadnym pozorem nie próbowali smarować nart klejem! [PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ]

18:14: Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk została zgłoszona do środowego sprintu drużynowego techniką klasyczną. Jej partnerką będzie Sylwia Jaśkowiec. Wśród mężczyzn Polskę reprezentować będą Maciej Kreczmer i Maciej Staręga. [PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ]

17:44 Łyżwiarstwo szybkie: Sebastian Druszkiewicz (AZS Zakopane) zajął ostatnie, czternaste miejsce w wyścigu łyżwiarzy szybkich na 10 000 m. Wszystkie miejsca na podium przypadły Holendrom. Zwyciężył Jorrit Bergsma przed Svenem Kramerem i Bobem De Jongiem.

Bergsma uzyskał czas 12.44,45, co jest rekordem olimpijskim. Polak stracił do niego 1.00,86. W poprzednich igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku Druszkiewicz także był 14.

17:31 Hokej: Hokeistki Finlandii, brązowe medalistki olimpijskie z Vancouver, po zwycięstwie nad Rosjankami 4:0 (2:0, 0:0, 2:0) zajęły piąte miejsce w turnieju w Soczi.

Finlandia - Rosja 4:0 (2:0, 0:0, 2:0).
Bramki: Linda Valimaki (17), Riikka Valila (18), Michelle Karvinen (43, 44).
Kary: Finlandia - 14; Rosja - 12 minut.

16:49 Hokeiści Rosji awansowali do ćwierćfinału olimpijskiego turnieju. W meczu play off pokonali Norwegię 4:0 (0:0, 2:0, 2:0). W pierwszym spotkaniu tej fazy Słowenia w takim samym stosunku bramek wygrała z Austrią. [PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ]

16:42 Na czele klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców obu olimpijskich turniejów hokeja w Soczi widnieje amerykańskie nazwisko Kessel. Wśród mężczyzn prym wiedzie Phil Kessel, a w zmaganiach kobiet najlepsza jest jego siostra - Amanda. [PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ]

13:39 Kombinacja norweska - medaliści (duża skocznia + 10 km):

złoto: Joergen Graabak (Norwegia)
srebro: Magnus Moan (Norwegia)
brąz: Fabian Riessle (Niemcy)

13:33 Tak Patrycja Maliszewska walczyła o ćwierćfinał rywalizacji na 1000 m w short tracku:

13:28 Biegi narciarskie: Charlotte Kalla nie wystartuje w jutrzejszym sprincie drużynowym, bo chce wypocząć przed sobotnim biegiem na 30 kilometrów. Szwecję będą reprezentować Ida Ingemarsdotter i Stina Nilsson.

Kalla, która w Soczi zdobyła już trzy medale - srebrne w biegu łączonym i na 10 kilometrów techniką klasyczną oraz złoty w sztafecie - podkreśliła, że jej głównym celem podczas przygotowań do olimpiady był bieg na 30 kilometrów techniką dowolną i już wcześniej zapowiadała, że wycofa się ze sprintu drużynowego techniką klasyczną.

Dzisiaj szwedzcy działacze, którzy intensywnie namawiali biegaczkę do startu, potwierdzili tę wiadomość. Charlotte, pomimo wielkiej szansy na medal, zdecydowała, że nie weźmie udziału w zawodach w środę. Czuje się zmęczona wyczerpującą sztafetą w sobotę i chce oszczędzać siły na ostatni bieg indywidualny - wyjaśnił kierownik reprezentacji Szwecji Rikard Grip.

12:30 Tina Maze wywalczyła w Soczi złoty medal olimpijski w slalomie gigancie. Słowenka wyprzedziła Austriaczkę Annę Fenninger o 0,07 s, a Niemkę Viktorię Rebensburg o 0,27. Polki - Maryna Gąsienica-Daniel i Karolina Chrapek - uplasowały się poza czołową "30".

12:10 Hokeiści Słowenii awansowali do ćwierćfinału olimpijskiego turnieju w Soczi. W meczu play off pokonali Austrię 4:0 (2:0, 1:0, 1:0). W pozostałych wtorkowych spotkaniach tej fazy zagrają Rosja z Norwegią, Szwajcaria z Łotwą i Czechy ze Słowacją.

11:40 Niemieckie hokeistki, po zwycięstwie nad Japonkami 3:2 (1:1, 2:0, 0:1), zajęły siódme miejsce w olimpijskim turnieju w Soczi.

11:10 Patrycja Maliszewska awansowała do ćwierćfinału rywalizacji na 1000 metrów w short tracku. Polka w swojej serii zajęła drugie miejsce, ulegając tylko Brytyjce Elise Christie.

9:11 Brytyjczycy pokonali Norwegów 6:5 w zaciętym meczu barażowym i uzupełnili stawkę półfinalistów olimpijskiego turnieju curlingu w Soczi. Ich kolejnymi rywalami będą Szwedzi, a w drugiej parze Chińczycy zmierzą się z Kanadyjczykami.

9:05 Medaliści w snowcrossie: złoty - Pierre Vaultier (Francja), srebrny - Nikołaj Ołjunin (Rosja) i brązowy - Alex Deibold (USA).

8:11 Maciej Jodko i Mateusz Ligocki (obaj AZS AWF Katowice) odpadli w 1/8 finału olimpijskiej rywalizacji snowboardzistów w konkurencji snowcross. Z grona 39 zawodników do ćwierćfinałów awansowało 24.

8:07 Słoweńska alpejka Tina Maze uzyskała najlepszy czas w pierwszym przejeździe i prowadzi na półmetku olimpijskiego slalomu giganta w Soczi. Maryna Gąsienica-Daniel uplasowała się na 35. miejscu, a Karolina Chrapek o pozycję niżej.

6:48 Tuż przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu wtorkowego slalomu giganta z olimpijskiej rywalizacji wycofała się Maria Hoefl-Riesch. Niemka, która w Soczi zdobyła już dwa medale, narzeka na infekcję dróg oddechowych.