Drugi dzień igrzysk w Soczi. Dziś zostanie rozdanych osiem kompletów medali, także w snowboardowym slopestyle kobiet oraz drużynowej rywalizacji w łyżwiarstwie figurowym. Rozegrane zostaną także kolejne dwa mecze turnieju hokeistek. Oto raport RMF 24 na bieżąco.

20:45 Kończymy dzisiejszą relację z Soczi.

20:30 Kamil Stoch zdobył złoty medal!

19:28 Kamil Stoch oddał świetny skok - 105,5 metra! Prowadzi!

19:17 Niemiec Felix Loch zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Soczi w konkurencji jedynek saneczkowych. Srebro wywalczył Rosjanin Albert Demczenko, a brąz Włoch Armin Zoeggeler. Maciej Kurowski zajął 23. miejsce.

19:12 Świetny skok Krzysztofa Kota. Poszybował na 101,5 metra!

18:30 Pierwsza seria skoków narciarskich. Szczegółowe wyniki TUTAJ.

18:20 Reprezentacja Rosji zdobyła w Soczi złoty medal w rozgrywanym po raz pierwszy w historii igrzysk konkursie drużynowym w łyżwiarstwie figurowym. Srebrny krążek wywalczyli Kanadyjczycy, a brązowy Amerykanie.

18:15 Jan Ziobro uzyskał 99,5 m i był czwarty w serii próbnej przed konkursem olimpijskim na normalnej skoczni w Soczi. Pierwsze miejsce zajął Austriak Michael Hayboeck lądując na 100,5 m. Jeden z faworytów Kamil Stoch był 12. - 96,5 m.

17:06 Niemiec Felix Loch wygrał trzeci ślizg i umocnił się na prowadzeniu w rywalizacji saneczkarzy w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Jego przewaga nad Rosjaninem Albertem Demczenką wzrosła do 0,388 s. Trzeci jest wciąż Armin Zoeggeler, ze stratą 1,041 s.

Maciej Kurowski uzyskał 23. wynik ślizgu, a w klasyfikacji łącznej awansował z 24. na 23. miejsce, tracąc do Locha 3,097 s.

16:44 Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła siódme miejsce w biathlonowym sprincie na 7,5 km na igrzyskach w Soczi. Pozostałe Polki zajęły dalsze pozycje. Mistrzostwo olimpijskie wywalczyła - po raz drugi z rzędu - reprezentantka Słowacji Anastasiya Kuzmina.

16:12 Cztery Polki biegną na olimpijskiej trasie biathlonowego sprintu na 7,5 km.

15:26 Bardzo niezadowoleni z olimpijskiego debiutu byli biegacze narciarscy Paweł Klisz i Jan Antolec. Uplasowali się na końcu stawki w rywalizacji łączonej na 30 km. Zgodnie ocenili swój występ w Soczi na "dwóję" w skali szkolnej.

15:19 Adam Cieślar, jedyny Polak startujący w igrzyskach w Soczi w kombinacji norweskiej, odbył w niedzielę pierwszy trening na średniej (normalnej) skoczni. Zawodnik KS Wisła Ustronianka uzyskał w trzech kolejnych próbach odpowiednio 27., 44. i 37. rezultat.

15:00 Będą biegać i strzelać - za pół godziny ruszy rywalizacja w biathlonowym sprincie kobiet. Na starcie zobaczymy 4 nasze reprezentantki.

14:51 Maciej Kreczmer zajął 39. miejsce i był najlepszy z Polaków w narciarskim biegu łączonym na 30 km igrzysk w Soczi. Przyznał, że na trasie miał wiele momentów kryzysowych i nie osiągnął celu, jakim była lokata w "30".

14:26 Katarzyna Bachleda- Curuś zdyskwalifikowana. TUTAJ przeczytasz więcej.

14:13 Żadna z trzech polskich łyżwiarek szybkich nie zdobędzie medalu w wyścigu na 3000 m podczas igrzysk olimpijskich w Soczi. Do zakończenia rywalizacji pozostały cztery zawodniczki, a biało-czerwone plasują się poza czołową trójką.

13:30 Karolina Chrapek (AZS AWF Katowice) uzyskała 26. rezultat na niedzielnym treningu zjazdu podczas igrzysk w Soczi. Najszybsza była Austriaczka Nicole Hosp. Z próby zrezygnowało wiele czołowych alpejek.

13:09 Nasze łyżwiarki już na torze. ABC łyżwiarstwa szybkiego, czyli wszystko, co trzeba wiedzieć o panczenach

12:41 Prześwietlenie wykazało wielowarstwowe złamanie kości stopy - poinformowała biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk na swoim profilu na Facebooku. Mimo to zapowiedziała start w kolejnych konkurencjach igrzysk olimpijskich w Soczi. "Prześwietlenie mojej stopy. Wielowarstwowe złamanie. Z pozdrowieniem dla wszystkich +ekspertów+. Spokojnie, biegam dalej" - napisała Kowalczyk pod zdjęciem rentgenowskim swojej stopy, które opublikowała.

12:00 Już za pół godziny w Adler Arena w Soczi na lód wyjadą nasze łyżwiarki szybkie. Katarzyna Bachleda Curuś, Natalia Czerwonka i Luiza Złotkowską będą rywalizować na dystansie 3 tysięcy metrów. Przeczytaj koniecznie wywiad "Jesteśmy małą, polską potęgą".

11:38 Amerykanka Jamie Anderson zdobyła w niedzielę w Soczi złoty medal olimpijski w snowboardowej konkurencji slopestyle. Srebrny krążek wywalczyła Finka Enni Rukajarvi, a brązowy - Brytyjka Jenny Jones. Polki nie startowały.

10:07 Dziś przed nami wielkie emocje z Polakami w rolach głównych m.in. o 15:30 nasze biathlonistki pobiegną w sprincie, a o 18:30 zaczną się zmagania na skoczni. O medal powalczy 4 biało-czerwonych z Kamilem Stochem na czele. Postaram się, żeby przyjść na skocznię wypoczęty - powiedział lider naszych skoczków.

9:51 Po pierwszym dniu zmagań 4 medale mają już Norwegowie, 3 krążki zdobyli Kanadyjczycy.

9:37 Austriak Matthias Mayer zdobył niespodziewanie złoty medal w zjeździe, pierwszej konkurencji igrzysk w Soczi w narciarstwie alpejskim. 23-letni zawodnik wyprzedził o 0,06 s Włocha Christofa Innerhofera i o 0,1 s Norwega Kjetila Jansruda. Dopiero ósmy był Amerykanin Bode Miller. O zjeździe mówi się jako o królewskiej konkurencji w narciarstwie alpejskim.

8:55 Oczy polskich kibiców będą dziś zwrócone na Kamila Stocha, który w Soczi będzie walczył o olimpijski medal.

8:54 Czeszka Sarka Pancochova, Szwajcarka Sina Candrian, Brytyjka Jenny Jones i Norweżka Silje Norendal uzupełniły skład 12-osobowego finału w debiutującej na igrzyskach w Soczi snowboardowej konkurencji slopestyle. Początek finału o godz. 10.15 czasu polskiego.

8:46 Finał zjazdu mężczyzn w igrzyskach olimpijskich w Soczi został przesunięty o 15 minut z powodu problemów z gondolą. Zawodnicy z opóźnieniem docierają na start. Konkurencja rozpoczęła się o 8.15 czasu polskiego. Polacy nie startują. Wcześniej wycofał się Maciej Bydliński, który się przeziębił i zrezygnował z rywalizacji w tej konkurencji.