Polskie łyżwiarki szybkie zajęły trzecie miejsce w biegu drużynowym na dochodzenie podczas zawodów Pucharu Świata w Heerenveen. Startowały w składzie: Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak, Luiza Złotkowska i uzyskały czas 3.01,51. Najlepsze były Japonki, a drugie Holenderki.

Katarzyna Woźniak /PAP/EPA/JERRY LAMPEN / /PAP/EPA

W pozostałych sobotnich występach biało-czerwoni zajęli odległe miejsca.

Dwie ostatnie lokaty w grupie A na 1000 m zajęli - odpowiednio - Piotr Michalski i Konrad Niedźwiedzki. Triumfował Rosjanin Paweł Kuliżnikow. Szósty w grupie B był Jan Szymański, a 17. Sebastian Kłosiński. Z kolei w grupie B na 5000 m Piotr Puszkarski został sklasyfikowany na 19. pozycji, Adrian Wielgat o dwa miejsca niżej, a Marcin Bachanek był 25.

Dokończenie rywalizacji w Heerenveen już w niedzielę.