Trwa wielkie odliczanie do startu hokejowych Mistrzostw Świata Dywizji IA w Kraków Arenie! Nasi hokeiści w ubiegłym roku wywalczyli awans na zaplecze światowej Elity, a w kwietniu zmierzą się z reprezentacjami Ukrainy, Kazachstanu, Włoch, Węgier i Japonii. Na RMF 24 pytamy Was, jaki wynik biało-czerwonych w MŚ uznacie za sukces? Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy koszulkami hokejowej kadry z autografami reprezentantów!

Awans na zaplecze Elity polscy hokeiści wywalczyli pod wodzą trenera Igora Zacharkina w kwietniu ubiegłego roku podczas MŚ Dywizji IB w Wilnie. Na początek turnieju rozgromili 7:0 Rumunów, później zdobyli trzy cenne punkty w pojedynku z Litwą, którą pokonali 3:2 po bardzo nerwowej końcówce, a następnie wygrali 5:1 z Holendrami. Pierwsze miejsce w mistrzostwach i awans zapewnili sobie w czwartym meczu - przeciwko Chorwacji, którą pokonali 4:1.

Teraz biało-czerwoni powalczą w dniach 19-25 kwietnia w grupie A Dywizji I. Dwie najlepsze drużyny turnieju, który rozegrany zostanie w Tauron Arenie Kraków, awansują do światowej Elity, najsłabsza spadnie do niższej klasy rozgrywkowej.

Jakie szanse mają podopieczni Jacka Płachty? Absolutnie nie należymy do faworytów, ale też nie należymy do tych, którzy powinni walczyć o utrzymanie. Te zespoły, które do Krakowa przyjeżdżają, są bardzo wyrównane, nie ma w tym gronie ani jednego, który byłby zespołem do bicia. Nie ma też stuprocentowych faworytów. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że Kazachowie czy Ukraińcy grają w lepszych ligach, że często są lepiej indywidualnie wyszkoleni - ale tutaj ważny będzie tzw. team spirit, to, co się wydarzy w zespole. Może być ciężko wygrać wszystkie mecze, nie wiadomo, które zespoły z którymi potracą punkty. Każdy mecz będzie tym najważniejszym - mówił niedawno w rozmowie z RMF FM Mariusz Czerkawski. [PRZECZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ!]

A jak Wy oceniacie szanse naszych hokeistów? Za sukces uznacie tylko awans do Elity, miejsce w środku stawki czy może już samo utrzymanie w grupie A?

Swoją ocenę z krótkim uzasadnieniem wpiszcie w poniższym formularzu! Na Wasze komentarze czekamy do najbliższego poniedziałku do godziny 10. Po tym terminie jury złożone z dziennikarzy RMF FM wybierze dwa najciekawsze wpisy, a ich autorzy dostaną od nas koszulki hokejowej reprezentacji Polski z autografami kadrowiczów! Rozstrzygnięcie ogłosimy w poniedziałek w południe.

Zapraszamy do zabawy!