Justyna Kowalczyk przepadła w kwalifikacjach sprintu w norweskim Lillehammer! Polka miała problemy z butami. Zawody wygrała reprezentantka gospodarzy - Marit Bjoergen. W sobotę zawodniczki czeka start na 5 km stylem dowolnym, a w niedzielę na 10 "klasykiem".

Coś było nie tak z jednym butem, więc je zmieniłam tuż przed startem na inne, jednak nieprzystosowane do techniki dowolnej - powiedziała Kowalczyk na antenie norweskiej telewizji NRK transmitującej zawody. Polska narciarka podkreśliła jednak, że "z formą wszystko jest w porządku i jest wyższa niż przed tygodniem w Kuusamo".

Po odpadnięciu w eliminacjach sprintu raczej nie mam już szans na podium minitouru w Lillehammer. Jestem natomiast przygotowana do dobrego występu w sobotę i niedzielę - zapewniła.

Do ćwierćfinałów nie zdołała awansować także Sylwia Jaśkowiec. Zawody wygrała Norweżka Marit Bjoergen. Kolejne miejsca zajęły jej rodaczki Celine Brun-Lie i Heidi Weng. Bjoergen jest liderką klasyfikacji generalnej PŚ. Podczas inauguracyjnego weekendu w Kuusamo wygrała sprint "klasykiem" i zajęła drugie miejsce w rozgrywanym tą samą techniką biegu na 10 km.

Dzisiejszy sprint techniką dowolną rozpoczął trzydniowe zmagania w norweskim Lillehammer. Zawody zaliczają się do minicyklu, w którym będzie można zdobyć aż 350 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich.