Stadion Zimowy w Tychach zaprasza dziś na dwunastą już edycję Hokeja z Gwiazdami! Artyści i (Moto)Sportowcy zmierzą się w charytatywnym meczu, z którego dochód zostanie przeznaczony dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie gwiazd, atrakcji dla widzów i świetnej zabawy!

Jeżeli chodzi o drużynę Artystów, na lodzie zobaczymy m.in. Bogdana Kalusa, Michała Lewandowskiego, Agnieszkę Dyk, Stachursky’ego, Jacka Łapota i oczywiście Mariusza Czerkawskiego. Po drugiej stronie jest znakomity sportowiec, Kajtek Kajetanowicz. Ale jak wiemy, samochód z kijem hokejowym nie pojedzie, więc Kajtek będzie musiał sam sobie poradzić na lodzie - żartuje Mariusz Gabrek, pomysłodawca i organizator Hokeja z Gwiazdami. Rajdowcy występują pod szyldem (Moto)Sportowcy, gdyż w ich ekipie jest również kilku piłkarzy - np. w bramce pojawi się znakomity ongiś piłkarz Krzysztof Bizacki, a w polu zagra Łukasz Kopczyk - dodaje.

Dla Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich spotkanie w Tychach będzie już drugim w tym roku, a trzecim w sezonie. Graliśmy w Krakowie dla Stowarzyszenia Piękne Anioły, graliśmy dwa tygodnie temu w Nowym Targu - już dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, no i teraz wracamy do matecznika - bo tutaj wszystko się narodziło i tutaj co roku bawimy - mówi Bogdan Kalus, który już po raz dziesiąty wyjedzie na lód jako kapitan HRAP-u. Poza tym, że gramy częściej niż kiedyś, jeszcze coś zmieniło się przez te lata, od kiedy jestem w HRAP-ie: kobiety mamy w drużynie! Jest Agnieszka Dyk, wokalistka Brathanków, jest Sara Chmiel, wokalistka zespołu Łzy, w Nowym Targu debiutowała Ewa Błach z kabaretu Limo. Tak że parytet zaczyna już grać rolę - żartuje.

Marcin Kindla, wokalista i kompozytor, pytany, jakie cele stawia sobie na ten mecz, odpowiada szczerze: Cele wielkie, dlatego że poświęcenie jest spore - przynajmniej w moim przypadku. Oczywiście gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, choć "gramy" jest być może w moim przypadku nadużyciem. Natomiast bawimy się i dajemy trochę radości - przede wszystkim dzieciakom. Myślę, że będzie sporo ludzi.

Jedni grają przepięknie, inni nie dotknęli jeszcze krążka w swojej historii kadrowej - na przykład ja, więc jest fajnie - mówi. Tak się stało, że jakoś dostaję regularne powołania do kadry Artystów w hokeju na lodzie i trener ciągle mi ufa. Aczkolwiek w trakcie meczu może raz dostałem krążka - bo się przewróciłem i go złapałem ręką. Ale tak to jakoś mi nie idzie za bardzo - przyznaje szczerze.

Tegoroczny Hokej z Gwiazdami to jednak nie tylko hokejowe zmagania. W przerwach meczu widzowie będą mogli obejrzeć lodowy wyścig na quadach i gokartach, występ iluzjonisty, pokaz samochodów rajdowych i zumby.

Początek imprezy na Stadionie Zimowym w Tychach - już o 17!

RMF FM / RMF MAXXX