Mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim na 1500 m Zbigniew Bródka zajął piąte miejsce na swoim koronnym dystansie w zawodach Pucharu Świata w Inzell. Wygrał Amerykanin Brian Hansen przed Kanadyjczykiem Dennym Morrisonem i Holendrem Koenem Verweijem.

Konrad Niedźwiedzki uplasował się na 10. pozycji, a Jan Szymański został sklasyfikowany o trzy lokaty niżej. W finale B tej konkurencji Piotr Puszkarski był czwarty.

Dzień wcześniej Bródka zajął piąte miejsce na dystansie o 500 m krótszym.

W rozegranych dotychczas niedzielnych wyścigach triumfowali Heather Richardson z USA na 1000 m - Natalia Czerwonka uzyskała 15. wynik, a na 500 m mężczyzn Holender Jan Smeekens (Artur Waś był pierwszy w finale B).

Zmagania w Inzell zakończy wyścig ze startu wspólnego kobiet.

Zawody te są przedostatnimi z cyklu Pucharu Świata. Finał odbędzie się w przyszły weekend w holenderskim Heerenveen.