Lewica zyskuje poparcie, Koalicja Obywatelska traci, Prawo i Sprawiedliwość mocno na pozycji lidera. Takie są wyniki najnowszego sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24. Wynika z niego również, że do Sejmu wejdą kandydaci z list Konfederacji i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Według najnowszego sondażu Kantar dla TVN i TVN24 wynika, że Prawo i Sprawiedliwość wejdzie do Sejmu z 40 procentowym poparciem.  

Spadają jednak notowania Koalicji Obywatelskiej, na którą 26 proc. badanych zadeklarowało oddać swój głos - o dwa punkty procentowe mniej, niż w poprzednim badaniu.

O dwa punkty procentowe wzrosło poparcie dla Lewicy. 12 proc. ankietowanych chce poprzeć kandydatów z listy nr 3.

7 procent respondentów w najnowszym sondażu wskazało jako swój wybór Konfederację. Taki sam odsetek badanych wyraził poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz'15. 

Opcję "Nie wiem/trudno powiedzieć" zaznaczyło 8 proc. ankietowanych.

wybory 3 | amCharts

Do urn Polacy pójdą w najbliższą niedzielę. Będą głosować na swoich przedstawicieli w parlamencie.

W wyborach do Sejmu posłów wybiera się w okręgach wielomandatowych. Mandaty rozdzielane są proporcjonalnie do uzyskanego przez komitety wyborcze poparcia.

W podziale mandatów uczestniczą tylko te komitety, które w skali kraju otrzymały 5 proc. głosów lub w przypadku koalicji 8 proc. głosów.

Kampania na ostatniej prostej. Debata liderów w RMF FM

Kampania wyborcza już na ostatniej prostej. W środę na antenie RMF FM i w RMF24 odbyła się debata liderów wszystkich pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych.

Czołowi przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, PSL-Koalicji Polskiej i Konfederacji walczyli z pytaniami o niemal wszystkie istotne dziedziny. Była mowa o ochronie zdrowia, sprawach światopoglądowych, ale także o kwestiach gospodarczych i o edukacji. Całość debaty zobaczysz >>>TUTAJ<<<

W ostatniej części politycy pytali siebie nawzajem o różne kwestie.

Debatę poprowadzili dziennikarze RMF FM Marcin Zaborski i Patryk Michalski oraz przedstawiciele portalu Interia.pl Marzena Suchan i "Dziennika Gazety Prawnej" Grzegorz Osiecki.

Opracowanie: