Prezydent Rosji Władimir Putin wykluczył użycie poborowych i rezerwistów w działaniach wojennych w Ukrainie - poinformowała niemiecka agencja prasowa DPA.

Zadania będą rozwiązywane tylko przez żołnierzy zawodowych. Oni zapewnią bezpieczeństwo i pokój mieszkańcom Rosji - oświadczył Putin w orędziu z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Możecie być dumni z nich. Tak jak cały kraj jest z nich dumny. Nie będzie dodatkowego powołania rezerwistów - powiedział rosyjski przywódca.

Dodał również, że rozumie obawy matek, żon i krewnych żołnierzy rozmieszczonych w Ukrainie.

W poniedziałek wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu poinformował, że do Ukrainy wkroczyły już niemal wszystkie rosyjskie wojska zgromadzone wcześniej wokół tego kraju.

Według urzędnika ,mimo zaangażowania przez Rosję niemal wszystkich z ponad 150 tys. wojsk zgromadzonych przed atakiem, nie ma sygnałów wskazujących na wysyłanie dodatkowych sił z reszty kraju. Powiedział natomiast, że doniesienia dziennika "Wall Street Journal" o tym, że Rosja stara się zachęcić do udziału w wojnie syryjskich bojowników wydają się prawdziwe.