Życiowy sukces polskiej tenisistki. Magda Linette awansowała do finału singla turnieju rangi WTA Tour. W dzisiejszym półfinale na twardych kortach w Tokio (pula nagród 250 tysięcy dolarów) pokonała Amerykankę Christinę McHale 3:6, 6:4, 6:3. Finałową przeciwniczką Linette będzie Belgijka Yanina Wickmayer, która wygrała z Chorwatką Ajlą Tomljanovic 7:5, 6:2.

Magda Linette zagra w finale turnieju WTA w Tokio /FACUNDO ARRIZABALAGA /PAP/EPA

Sklasyfikowana na 84. miejscu światowego rankingu Polka spotkanie półfinałowe rozpoczęła dosyć nerwowo i pierwszego seta przegrała 3:6. Druga odsłona również zaczęła się w jej wykonaniu słabo - Amerykanka przełamała ją już w pierwszym gemie. Później jednak Linette odrobiła straty i wyszła na prowadzenie. Ostatecznie drugą partię wygrała 6:4, w ostatnim gemie przełamując podanie zawodniczki sklasyfikowanej na 60. miejscu na liście WTA.

W trzecim secie McHale wygrywała 3:2, lecz od tego momentu Polka zaczęła ryzykować i to się opłaciło. Szybko wyszła na prowadzenie i ostatecznie wygrała 6:3. Teraz po raz pierwszy w karierze wystąpi w finale turnieju WTA.

Magda Linette (Polska) - Christina McHale (USA, 6) 3:6, 6:4, 6:3

Yanina Wickmayer (Belgia) - Ajla Tomljanovic (Chorwacja, 7) 7:5, 6:2