Czeszka Lucie Safarova będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie, o ile polska tenisistka pokona dziś Rosjankę Jekaterinę Makarową.

Rozstawiona w Londynie z numerem 23. Safarova pokonała swoją rodaczkę Terezę Smitkovą 6:0, 6:2.

Był to jej czwarty mecz bez straty seta. Wcześniej wyeliminowała m.in. Słowaczkę Dominikę Cibulkovą (nr 10.).

Czeszka po raz drugi w karierze wystąpi w ćwierćfinale imprezy wielkoszlemowej. W 2007 roku była w najlepszej ósemce Australian Open.

Pojedynek Radwańskiej z Makarową został wyznaczony jako drugi na trzecim korcie. Wcześniej grają na nim Amerykanin John Isner i Hiszpan Feliciano Lopez. Po dwóch setach kończonych tie-breakami jest remis.