​Iga Świątek wygrała z Rosjanką Weroniką Kudermietową 6:1, 6:0 i awansowała do 1/8 finału prestiżowego turnieju tenisowego WTA w kalifornijskim Indian Wells. Jej kolejną rywalką będzie Julia Putincewa z Kazachstanu lub Łotyszka Jelena Ostapenko.

Walcząca o prawo gry w kończącym sezon turnieju masters Świątek w Indian Wells spisuje się znakomicie. W drugiej rundzie (w pierwszej miała wolny los) pokonała Chorwatkę Petrę Martic 6:1, 6:3 w godzinę i 13 minut. W niedzielę ze sklasyfikowaną na 31. miejscu w rankingu WTA Rosjanką czwarta na tej liście Polka rozprawiła się w 55 minut. Była to ich druga konfrontacja - w 2020 roku w US Open Polka zwyciężyła także w dwóch setach.

Wcześniej, w drugiej rundzie odpadły dwie Polki. Magdalena Fręch przegrała z najwyżej rozstawioną czeską tenisistką Karoliną Pliskovą 5:7, 2:6, a Magda Linette z powodu kontuzji kostki skreczowała w meczu z Białorusinką Wiktorią Azarenką przy stanie 5:7, 0:3.

W męskiej części zmagań singlowych rozstawiony z numerem ósmym Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie miał tzw. wolny los, a w drugiej pokonał Australijczyka Alexeia Popyrina 6:1, 7:5. Jego kolejnym rywalem będzie Amerykanin Frances Tiafoe.

Tradycyjnie kalifornijska impreza - ze względu na prestiż i wysoką pulę nagród nazywana często piątą lewą Wielkiego Szlema - odbywa się w marcu, ale ze względu na pandemię COVID-19 ubiegłoroczna edycja została odwołana, a tegoroczna przesunięta na październik. Łączna pula nagród turniejów WTA i ATP to 16,7 mln dolarów.