Urszula Radwańska, jako ostatnia z grona polskich singlistów, zagra w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju Roland Garros w Paryżu (pula nagród 23,968 mln euro). 23-letnią tenisistkę z Krakowa czeka dziś pojedynek ze Słowaczką Magdaleną Rybarikovą.

Urszula Radwańska co prawda w dwóch poprzednich edycjach French Open dotarła do drugiej fazy zmagań, ale w tym sezonie gra - jak na razie - jej się nie układa. W lutym wróciła do rywalizacji po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej operacją barku i późniejszą rehabilitacją. Od tego czasu przegrała 11 z 12 spotkań w turniejach WTA. Jedyne zwycięstwo odniosła w pierwszej rundzie kwalifikacji w Rzymie na początku maja.

Dzisiaj zajmująca 79. miejsce w rankingu tenisistek krakowianka postara się nie tylko poprawić swoje tegoroczne statystyki, ale też wyrównać bilans w meczach z Rybarikovą. Wygrała tylko jeden z ich trzech pojedynków. Ani razu jednak nie miały okazji rywalizować na ziemnej nawierzchni, na której toczy się walka w Paryżu.

Ich kolejne spotkanie będzie trzecim meczem z zaplanowanych na dzisiaj na korcie numer 8. Do drugiej rundy singla awansowali już wcześniej Agnieszka RadwańskaJerzy Janowicz, a przegrali: Katarzyna Piter, Michał Przysiężny i Łukasz Kubot.

(MRod)